{ Публикувано в сряда, май 18, 2011 от Unknown }

Порто – Спортинг Брага
Лига Европа – Финал
Сряда – 18.05 на живо в bet365

Отборите на Спортинг Брага и Порто излизат един срещу друг в Дъблин във финален двубой за трофея в Лига Европа. Очаква ни един интригуващ португалски финал, който само може да ни подготви за сблъсъка от Шампионската лига Барселона – Манчестър Юнайтед след 10 дни.

Пътят до финала
Порто
  • Плейофи: “Драконите” отстряват белгийския Генк с общ резултат 7:2, като бразилският нападател Хълк вкара хеттрик при успеха с 4:2 в реванша
  • Групова фаза: Оглави Група “L”, в която бяха турският Бешикташ, австрийският Рапид (Букурещ) и българският ЦСКА, с пет победи и едно равенство.
  • 1/16-финал: Отстранява Севиля в иберийски сблъсък с общ резултат 2:2 и повече отбелязани голове на чужд терен – победа с 2:1 като гост и загуба с 0:1 у дома.
  • Осминафинал: Преодолява ЦСКА (Москва) с общ резултат 3:1 след победи и в двата мача.
  • Четвъртфинал: “Драконите” вкараха по пет гола и в двата мача срещу Спартак (Москва) – общ резултат 10:3. Колумбиецът Радамел Фалкао реализира хеттрик в първия двубой у дома.
  • Полуфинал: Губи с 0:1 от Виляреал на почивката в първия кръг като домакин. След интервала Фалкао бележи четири гола, а сънародникът му Фреди Гуарин добавя още един. “Жълтата подводница” спечели реванша с 3:2.
Повече тук: Порто - Брага